CNN Prima News: Vize pro Česko, kterou jsem představil, bude platná i pro příští vládu

6. září 2023, CNN Prima News / rozhovor v médiích

Vize pro Česko, kterou jsem představil, bude platná i pro příští vládu, prohlásil ministerský předseda Petr Fiala (ODS) v pořadu Co na to premiér. Veřejnost Fiala 1. září překvapil, když sám za sebe představil dlouhodobou vizi, která by měla z Česka udělat moderní a pokrokovou zemi.

Celý rozhovor s Petrem Fialou můžete zhlédnout na CNN Prima News.

„Je to vize, která navrhuje, co máme udělat – jaké jsou základní pilíře – abychom byli křižovatkou Evropy, abychom byli úspěšnou zemí, a mám tam i konkrétní návrh, do kterých oblastí máme strategicky investovat,“ řekl Petr Fiala.

S podobnou vizí podle něj mohla klidně přijít minulá vláda, to se ale nestalo. „Možná je to zpožděné o deset let, ale to není moje chyba. Poslední vize České republiky, která byla obecně sdílená, bylo rozhodnutí, že vstoupíme do NATO. Ta byla naplněna 1. května 2004. Od té doby jsme žádnou společně sdílenou vizi neměli. Já tady nabízím vizi, o které si myslím, že je reálná, že posune Českou republiku dál,“ uvedl premiér Petr Fiala.

Fiala se v pořadu Co na to premiér vyjádřil také k velmi diskutovanému konsolidačnímu balíčku, který v současnosti projednává Sněmovna.

„Musíme prosadit konsolidační balíček, protože je to nutné. Jednání opozice musíme vydržet. Jsem velký stoupenec parlamentní demokracie, nevadí mi, že někdo mluví. Nelíbí se mi určitý tón a urážky. Nebo zpochybňování demokracie, to jsou věci, se kterými se nesmířím. Vydržíme druhé čtení, jsme připraveni tam být do noci, jsme připraveni prosadit to, co je správné,“ komentoval Fiala.

Podle něj je logické, že veřejnost bude určité části konsolidačního balíčku kritizovat.

„My děláme opatření, která pokládáme za potřebná. Věci v konsolidačním balíčku často nejsou takové, že by jim lidé tleskali. No jak by mohli. Zatleskají až dopadům. Tady se určité věci dlouho neřešily,“ uzavřel premiér Petr Fiala.

štítky: # # # # #

logo